Služby

Ocenenie nehnuteľností

Systém ocenenia nehnuteľnosti, ktorý majú k dispozícii takmer všetky realitné kancelárie a my tiež nie sme výnimkou, je softvérovým riešením, ktoré spracováva a zohľadňuje všetky dostupné informácie o nehnuteľnosti, a zabezpečuje prvotné a rýchle ocenenie tak, aby zodpovedalo trhovej hodnote nehnuteľnosti a uľahčilo prácu pri stanovení objektívnej a dostupnej ponukovej ceny.

V tomto prípade však nejde o stanovenie všeobecnej hodnoty nehnuteľnosti na základe vypracovania znaleckého posudku, ktorý je oprávnený vypracovať iba súdny znalec z odboru stavebníctva. Tento typ znaleckého posudku je potrebný najmä k vybavovaniu hypotéky (vyžaduje ho každá banka).Profesionálny homestaging

Príprava nehnuteľnosti na predaj alebo prenájom je veľmi dôležitá a je treba brať na zreteľ a vážnosť všetky jej atribúty a podcenenie čo len jedného z nich môže viesť k predĺženiu splnenia nášho spoločného cieľa, či dokonca k jeho zmareniu.

HOMESTAGING je služba, ktorá v sebe ukrýva čaro spôsobu, ako zatraktívniť nehnuteľnosť z hľadiska jej rýchlejšieho predaja a za vyššiu cenu. V dnešnej dobe sa táto služba stáva takmer štandardnou. Okrem nevyhnutnej čistoty, úpravy menších nedokonalostí, či vymaľovanie, už len detaily v podobe rôznych bytových doplnkov, prípadne kvetov vyvolajú v kupujúcom alebo nájomcovi pocit tepla domova a potenciálu nehnuteľnosti hneď pri prezentácii prostredníctvom fotografií, 3D alebo videoprehliadky. Pri homestagingu pracujeme s predstavivosťou kupujúceho alebo nájomcu a výsledkom je rýchlejšia reakcia zvýšeného záujmu a rezervácie obhliadky.

Celkové využitie potenciálu homestagingu spočíva aj v zmene farieb stien v jednotlivých miestnostiach, čo umocní ešte viac atmosféru tepla domova. Človek je tvor veľmi vnímavý a vizuálny a psychológia farieb zohráva tiež veľmi podstatnú časť života a tým prispieva k rýchlejšiemu a efektívnejšiemu naplneniu stanoveného cieľa, ktorým je rýchlejší a výhodnejší predaj alebo prenájom vašej nehnuteľnosti.Foto

Základným prvkom prezentácie nehnuteľnosti sú kvalitné fotografie. Nástroj, ktorý dokáže poskytnúť základný obraz o stave a vizuálnej stránke nehnuteľnosti.  Urobiť fotografiu, či už mobilným telefónom, fotoaparátom alebo urobiť fotografie z natočeného videa dnes zvládne hádam každý.

Fotografovanie nehnuteľností, aby sme zachytili čo najvernejší obraz o ich stave, si žiada väčšiu dávku skúseností a umenia. Preto sme fotografovanie zverili do rúk profesionálnych fotografov, ktorí sú zárukou kvality a ich odvedená práca presne zodpovedá účelu kvalitnej prezentácie nehnuteľnosti prostredníctvom fotografií.Virtuálna 3D prehliadka

V dnešnej dobe do nášho života vstupujú stále nové trendy a technológie, a presne tak je to aj v realitnom svete. Kráčame s dobou, uľahčujeme klientom ich život, šetríme čas a prenášame sa do online sveta. Najmodernejším trendom v prezentácii nehnuteľností je v súčasnosti v celosvetovom meradle práve VIRTUÁLNA 3D PREHLIADKA MATTERPORT, pri ktorej máte možnosť poprechádzať sa po nehnuteľnosti, a to pokojne aj s vyloženými nohami na stole u vás doma. Online, bezpečne, pohodlne a 24 hodín denne.

Unikátnosť tejto prezentačnej techniky umocňuje aj možnosť vypracovania detailného pôdorysu nehnuteľnosti s maximálnou možnou presnosťou, a tým získate ešte detailnejší prehľad o celkovom dispozičnom riešení.

Túto technológiu samozrejme nevlastníme, ale zverili sme túto činnosť do rúk človeka, ktorého skúsenosti profesionálneho fotografa nadobudnuté hlavne v zahraničí sú zárukou najvyššieho štandardu.Video prezentácia

Video prezentácia poskytuje oveľa väčší priestor na prezentáciu nehnuteľnosti, je atraktívnejšia a z hľadiska potencionálnych záujemcov je to istá forma selekcie, kde máte istotu, že po vzhliadnutí video prezentácie sa dostaví na samotnú osobnú obhliadku len záujemca, ktorý má reálny záujem o nehnuteľnosť.

Video prehliadka umožňuje presné a vierohodné zmapovanie celej nehnuteľnosti, ale aj okolia, a umožňuje zamerať sa na podstatu, ktorá predáva. Či už je to samotné vybavenie nehnuteľnosti, okolie alebo priľahlé časti poskytujúce občiansku vybavenosť alebo krásy prírody, či možností trávenia voľného času, ktoré je najlepšie zachytiť pohľadom zhora.

Na tento účel sa väčšinou používa dron, ktorým dokonale zmapujete celé okolie, a je ním možné urobiť doslova zázraky. Aj týmto spôsobom sa rodí veľmi silný prezentačný nástroj, akým nepochybne video prezentácia je. Preto je samozrejmou súčasťou našej ponuky, a samotnú realizáciu sme zverili partnerovi, ktorý má túto technológiu dokonale zvládnutú.Online rezervácia

Okrem telefonickej rezervácie obhliadky máte k dispozícii pri každej zverejnenej ponuke na našej stránke aj možnosť online rezervácie obhliadky nehnuteľnosti. Táto služba je určená priaznivcom online prostredia a aj tým, ktorý si vážia svoj čas a neradi ho pri tak jednoduchom úkone strácajú telefonátmi.

Ušetríme tým veľa času všetkým zúčastneným stranám. Je to jednoduché. Stačí si len vybrať vám vyhovujúci čas obhliadky a už len prísť. Každá nehnuteľnosť má presne stanovené dni a hodiny obhliadok, aby každá zúčastnená strana mala dokonalý prehľad a tým eliminujeme chaos, ktorý často nastáva pri dohadovaní termínov.

Príklad: Nehnuteľnosť uvedená na našej stránke bude mať po dohode s majiteľom nehnuteľnosti stanovené maximálne 2 termíny za týždeň v presne určených hodinách. Napríklad obhliadky budú možné v utorok a vo štvrtok v čase od 17.00 do 20.00. Majiteľ si vie presne stanoviť čas, ktorý bude venovať obhliadkam a záujemcovia si takisto vedia presne naplánovať termín obhliadky, ktorý im z ponúkaných možností najviac vyhovuje. Je to maximálne férové a komfortné pre všetky strany.Online podpis zmluvnej dokumentácie

Digitalizujeme komunikáciu, schvaľovanie a vyžiadanie podpisu ako súhlasu na diaľku všetkých zúčastnených strán. Našou službou rýchlejšie spracovávame dokumentáciu v celom procese, zamedzujeme strateným a znehodnoteným dokumentom. Pohodlne, z miesta, ktoré si určíte sami podpíšeme všetky dokumenty, ktoré svojou povahou umožňujú využitie digitálneho podpisu, ušetríme vám veľa času tým, že sa nemusíme navyše stretávať.

Vďaka unikátnemu záznamu dát budete mať istotu, že váš podpis ako nášho klienta je právne záväzný. Pre vyžiadanie podpisu od vás nebudeme vyžadovať žiadnu inštaláciu softvéru a vy podpisujete iba jednoduchým kliknutím na odkaz a priamo na displeji vášho zariadenia (mobilný telefón, tablet).

Tieto elektronicky podpísané dokumenty sú plne v súlade s pravidlami Európskej únie pre autentifikáciu, dôveryhodné služby a elektronické podpisy, dodržujú všetky nariadenia v rámci všeobecného nariadenia na ochranu osobných údajov a zaznamenávajú jedinečné prvky podpisu (tlak, uhly, rýchlosť ťahu), ktoré poskytujú dodatočnú autentifikáciu a právnu záväznosť.Úverové poradenstvo

Tím profesionálnych úverových špecialistov je pripravený vás previesť celým úverovým procesom, vysvetliť každý jeden detail, zodpovedať všetky vaše otázky, pripraviť vás na všetko, čo je s procesom vybavovania úveru potrebné, odhaliť aj zákulisné informácie, ktoré vám bežný bankový pracovník nepovie, a ktoré nenájdete ani v dostupných informáciách banky.

Naši špecialisti majú zmapovaný celý trh úverového poradenstva, každá zmena, či už legislatívna alebo zmena zo strany banky je ihneď zaznamenaná, aktualizovaná tak, aby ste mali všetky aktuálne informácie k dispozícii. Celý proces vybavovania úveru je pre vás prehľadný, zaberie vám minimum času a máte záruku, že riešenie, ktoré vám pripravíme na mieru, bude mať presne parametre, ktoré sú pre vás najvýhodnejšie.

Osobne sa uvidíme iba 2 krát. Pri podpise žiadosti a v banke pri podpise zmlúv. Všetko ostatné zariadime my s využitím prostriedkov, ktoré nám umožňuje moderná doba a legislatíva.Právne služby

Mať dobrého právnika, na ktorého sa môžete spoľahnúť je veľkou devízou a istotou, že všetko, čo sa skrýva za paragrafmi, bude interpretované presne tak ako je optimálne. Realitný obchod je nielen o vypracovaní rezervačných, sprostredkovateľských, kúpnych zmluvách, ale je predovšetkým aj o sledovaní legislatívnych zmien a ich zapracovaní do procesov firmy, aby boli vždy aktuálne a k dispozícii.

Pravidelné školenia právnej stránky realitného obchodu sú u nás samozrejmosťou, čo prispieva predovšetkým k odbornosti našich spolupracovníkov. Právne poradenstvo v 2Home Reality zahŕňa na jednej strane vypracovávanie spomínaných zmlúv, naše služby však môže využiť aj náš klient v situácii, ktorá v jeho živote v súvislosti s nehnuteľnosťami nastane. Profesionalita a skúsenosti nášho právnika sú zárukou toho, že všetko čo potrebujeme bude tip-top.

Overený člen Združenia realitných kancelárií Slovenska

Súhlas so spracovaním osobných údajov

Dotknutá osoba v súlade s príslušnými ustanoveniami zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len ,,ZoOOÚ“) potvrdzuje správnosť a aktuálnosť svojich osobných údajov uvedených v kontaktom formulári. Dotknutá osoba týmto čestne vyhlasuje, že udeľuje prevádzkovateľovi svoj výslovný, slobodný, vážny a bezvýhradný súhlas so spracúvaním jej osobných údajov v rozsahu: meno, priezvisko, telefonický kontakt, e-mailová adresa na účel kontaktovania dotknutej osoby ako záujemcu o spoluprácu v informačnom systéme sprostredkovateľa ,,klienti“ počas doby 180 dní od udelenia tohto súhlasu. Dotknutá osoba má právo kedykoľvek odvolať tento súhlas so spracovaním osobných údajov rovnakým spôsobom, akým ho udelila. Odvolanie súhlasu nemá vplyv na zákonnosť spracúvania osobných údajov založeného na súhlase pred jeho odvolaním. Práva dotknutej osoby vymedzujú najmä §§ 19 – 30 ZoOOÚ. Práva a povinnosti sprostredkovateľa, ako prevádzkovateľa, vymedzujú najmä §§ 31 – 46 ZoOOÚ. Dotknutá osoba potvrdzuje, že sprostredkovateľ splnil svoju oznamovaciu povinnosť v rozsahu požadovanom ZoOOÚ. Dotknutá osoba berie na vedomie, že na zabezpečenie toho, že spracúvanie jej osobných údajov sa vykonáva v súlade so ZoOOÚ sprostredkovateľ prijal primerané technické, organizačné a personálne opatrenia zodpovedajúce spôsobu spracúvania osobných údajov, pričom zobral do úvahy najmä použiteľné technické prostriedky, dôvernosť a dôležitosť spracúvaných osobných údajov, ako aj rozsah možných rizík, ktoré sú spôsobilé narušiť bezpečnosť alebo funkčnosť jeho informačných systémov. Sprostredkovateľ bude s osobnými údajmi dotknutej osoby zaobchádzať a nakladať v súlade s platnými a účinnými právnymi predpismi.